Balayage je s námi už nějakou dobu. Dnes se však tato nadčasová technika opět dostává do popředí mezi nejžádanější úpravy vlasů. A není se čemu divit! Chcete vypadat, jako byste místo ke kadeřníkovi zašla na pláž? Nemáte čas každé tři týdny vlasy dobarvovat, aby vypadaly dobře? Máte dlouhé vlasy, bob nebo mikádo? V tom případě je pro vás balayage to pravé! Hodí se téměř pro každou ženu a délku vlasů a učarovala i mnoho celebrit. Chcete se dozvědět více o jejím kouzlu?

Co je balayage a jak se liší od jiných technik barvení vlasů?

Termín balayage pochází z francouzského slova “zametat“. Čte se jako “balejáž”, ale nebojte, porozumíme si, i když řeknete už jen “bala-”. A proč zrovna zametat? Jedná se o techniku barvení vlasů volnou rukou, která propůjčí vlasům přirozený vzhled a zanechá je bez ostrých linií odrostů

Díky balayage získáte přirozenou barvu vlasů jako vyšisovanou sluncem. Barva je na vlasy nanášena tak, že odrosty jsou jemné a méně nápadné a konečky vlasů vždycky zůstanou nejsvětlejší. Vlasy tak září barvami bez onoho obávaného efektu “barevné helmy”.

Balayage na světlých vlasech z MM hair care studia

Balayage na světlých vlasech

Čím se balayage liší od melíru nebo ombré?
Konečný výsledek balayage je méně jednotný, a to hlavně proto, že nepoužíváme folii a barva se nanáší volně. Vyhnete se tak ostrému kontrastu mezi barvami i nepřirozeným pruhům. Balayage nikdy nesmí vypadat uměle, právě naopak!

Vytvořený efekt tak působí přírodně jako by vlasy zesvětlilo samo slunce. Zároveň ho ale lze umístit tak, aby vyzdvihl vybrané rysy v obličeji, nebo od nich naopak odváděl pozornost. Správný výběr střihu a umístění balayage tak dovede zvýraznit vaše nádherné modré oči nebo třeba naopak opticky zmenšit bradu.

Jak se dělá dokonalá balayage?

Balayage není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Kolorista musí být zručný a komunikativní. Před samotným barvením by si na vás vždycky měl vyhradit alespoň chvíli času, kdy se pobavíte o vašich očekáváních a představách

Při balayage se vlasy zesvětlují na různých místech, nejvýrazněji však vždycky v konečcích. Výběr umístění a sytosti barvy dovedou vaším vlasům dodat na zajímavosti a také zkrášlit váš obličej. Proto musí mít kolorista vždy perfektně namíchanou barvu a dobře si rozplánovat její nanášení.
U nanášení balayage je nesmírně důležitá také technika. Barvu nanášíme na povrch pramene vlasů a pořádně pramen nasytíme až u konečků. Tím zajistíme hladké přechodysmíšený efekt barvy.
Více by se vlasy měly zesvětlovat zpravidla také vepředu. Pomáhá to konturovat obličej a zdůraznit jeho přednosti. Jak jsme zmiňovali výše, můžeme též zvýraznit anebo odvést pozornost od vybraných rysů tváře.

Příprava barvy na barvení vlasů

Příprava barvy je velmi důležitá.

Opravdu dobrá balayage by ve vás měla zanechat trošku pocit nejistoty. Jsou vlasy zesvětlené sluncem? Je to přirozené, anebo toho docílil nějaký šikovný kadeřník? Možná se tak narodila…? 🙂 Hyperrealismus je u této techniky často žádaným finišem. 

Zajímá vás, jak děláme balayage u nás? Zavolejte nám do salonu MM Hair Care ve středu Brna a zeptejte se jak bychom postupovali u balayage vašich vlasů!

Zarezervujte si svůj termín!

 

Jak děláme balayage v našem salonu?

V salonu MM Hair Care používáme ty nejkvalitnější produkty L’Oréal. Před barvením se klientek vždy nejdřív důkladně vyptáváme, jak si svůj účes představují, a klademe další doplňující otázky. Potom doporučíme, která technika balayage bude právě pro vás nejvhodnější, a společně vybereme odstíny, jež vám budou nejlépe sedět. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o techniku tzv. barvení vlasů volnou rukou, je výsledek pokaždé trochu jiný a jedinečný. Proto je klíčovou součástí celého procesu komunikace. “Je to krásná technika, při níž se naplno předvedou řemeslné a umělecké schopnosti specialistů v našem salonu,” říká majitel salonu Milan Motyčka. Na co se před balayage nejčastěji ptá on sám?

  • Jaká je vaše představa (přirozené nebo výrazné) prosvětlení vlasů?
  • Jak si běžně denně upravujete vlasy?
  • Jak často si chcete nechat dodělávat balayage?

Otázek je však samozřejmě víc, jsou různé a ne vždy je třeba ptát se na všechny. A neptá se jen kadeřník! Zajímá vás něco? Nestyďte se ozvat, dobrá komunikace je půl úspěchu. Probereme co se vám líbí, a pak společně navrhneme další postup. 

Komunikaci bereme opravdu vážně, proto se od nás také dozvíte, jak o vlasy následně pečovat.

Jakmile je vše jasné a odsouhlasené, jdeme na věc. Část vašich vlasů odbarvíme lehkými tahy směrem od kořínků vlasů. Nejsilněji odbarvujeme konečky, tím napodobíme efekt zesvětlení vlasů na slunci. S odbarvením zároveň citlivě končíme v různé délce tak, abychom zajistili nenápadné odrosty a ještě přirozenější vzhled. Nakonec můžeme vlasy zvýraznit přelivem – klidně i barevným. 

Jak dlouho to vlastně potrvá?

Jak dlouho strávíte u kadeřníka a jak dlouho vám pak výsledný efekt vydrží? To záleží! Základní nanesení několika takzvaných “babylightů” zabere okolo 45 minut. Pořádný trojitý proces na celý účes může trvat i 4 hodiny. Vždy vám předem řekneme, co čekat, podle vámi vybrané procedury.

A jak dlouho vydrží?

Výhodou této metody je její přirozenost, a tedy i delší výdrž – odrosty nejsou vidět tak jasně jako u běžného melíru, protože jsou jednotlivé prameny barveny dál od hlavy. Mezi prvním sezením a doplněním balayage tak může uběhnout klidně i několik měsíců.

 

Jaká je cena za balayage?

Cena balayage záleží na délce vašich vlasů, konkrétních požadavcích a na době, kterou nám práce zabere. U nás v MM Hair Care studiu začíná cena balayage od 2 100 Kč. Finální cenu spolu můžeme probrat přes telefon nebo na konzultaci přímo v salonu.

Jakou barvu si vybrat? 

To je jen na vás 🙂 Běžně oživujeme teplé hnědé odstíny vlasů blond nebo studenými odstíny hnědé. Černé vlasy prozáříme hnědými tóny a blondýnkám zlatavou kštici rozsvítí světlejší blond balayage. 

Držíme se hlavně jednoho pravidla: pro zachování přirozeného vzhledu balayage by barva měla být maximálně o tři stupně světlejší než vaše vlasy

„Pokud chceme docílit přirozených efektů, pak se držíme přírodního principu vyblednutí a to lze docílit pouze použitím zesvětlovacích technik.“ Milan Motyčka, majitel salonu MM hair care

Vlasy šedých odstínů upravené technikou balayage

Balayage na vlasech šedivých odstínů

Proč je balayage tak populární?

Je populární z opravdu mnoha důvodů! Většina má co do činění s jednoduchou údržbou nabarvených vlasů a s tím, že výsledek zkrátka vypadá skvěle.

Výhody balayage:

  • Je to super volba, pokud chcete osvěžit barvu vlasů, ale nechcete razantně měnit celý svůj vzhled
  • Vydrží opravdu dlouho bez nutnosti další návštěvy salonu
  • Vypadá přirozeně a elegantně
  • Nevyžaduje tolik údržby
  • Vypadá dobře v drdolu i ve volně rozpuštěných vlasech
  • Hodí se jak pro blondýnky, tak na černé vlasy. 
  • Milují ji celebrity jako Jessica Alba, Jennifer Lopez, Kim Kardashian nebo Miley Cyrus a často ji vídáme na červených kobercích.

Nejčastěji si přejí balejáž lidé, kteří nechtějí mít jednolitý ostín, ale naopak touží svou barvu něčím obzvláštnit. Je to i ve vyšším kontrasu přirozený efekt a není tak náročná na dobarvování odrostů jako u klasických barev.

Pro koho je balayage vhodná?

Pro všechny typy, barvy, textury i délky vlasů (snad krom velmi krátkého pixie střihu). Na delších vlasech se můžeme více vyřádit a také více vynikne zesvětlení. Tradičně tuto techniku nejvíc aplikujeme na rovné nebo lehce vlnité vlasy. U těch zvládneme vytvořit vše, od známého a trochu divočejšího „plážového looku“, až po elegantní účes na firemní večeři. Anebo na červený koberec!

Jaká je správná péče o vlasy po balayage?

Přestože je tato technika nadstandardně nízkoúdržbová a bez další návštěvy salonu můžete vydržet i třeba rok, nejste co do péče o vlasy úplně z obliga. Aby si barva zůstala po celou dobu svěží, doporučujeme v MM hair care používat hydratační masku na vlasy pro uchování lesku. Také vám možná přijde vhod fialový tónovací šampón. Ten aplikujte, pokud si všimnete, že vaše odbarvené vlasy chytají mosazné tóny a vy máte radši ty studené.
Po 8-10 týdnech od posledního sezení doporučujeme také další návštěvu kadeřnictví, kde vám osvěžíme lesk profesionálními séry. Sníží to cenu nutné údržby u vás doma a prodlouží období, kdy budou vaše vlasy vypadat dokonale upravené.

Velmi světlé šedé vlasy zesvětlené technikou balayage

Balayage na světlých platinových vlasech vytvoří úžasné barvy

FAQ – Nejčastější otázky 

Co je balayage?

Technika napodobující vzhled, který by vaše vlasy získaly, kdyby je zesvětlilo slunce. Konečný efekt vypadá velmi přirozeně. Nevznikají barevné pruhy ani ostré linie a neodbarvují se všechny vlasy. U balayage obvykle zachováme barvu kořínků, což zajistí jemnější a méně zřetelné odrosty.

Jaký je rozdíl mezi balayage a ombré?

Balayage je přirozenější odbarvení aplikované na některých pramenech vlasů směrem ke konečkům. Vlasy pak vypadají trochu jako vyšisované sluncem. Ombré je postupný přechod z tmavější barvy ke světlejší, většinou jsou zesvětleny všechny konečky.
Balayage je technika a ombré popisuje spíše výsledek, u obou však jde o zesvětlení vlasů. Obojí lze kombinovat pro dosažení požadovaného vzhledu. 

Jaká je cena balayage?

Od 2 100 Kč.

Jak dlouho trvá aplikace balayage?

1 až 3 hodiny

Jak dlouho balayage vydrží, než budu muset znovu za kadeřníkem?

Klidně i 4 měsíce.